Projekt mieszkania i planowanie remontu. Czy warto skorzystać z profesjonalnej pomocy architekta wnętrz?

Większość naszych Klientów po pierwszej współpracy, zostaje z nami na dłużej. Z Panią Małgosią Lejman Wiktoria współpracuje od roku, a co za tym idzie pomogła w sprzedaży kilku nieruchomości, obecnie 2 kolejne są w trakcie. Współpraca ta oparta na wzajemnym zaufaniu i docenieniu swojej pracy nawzajem, stworzyła podstawę do połączenia sił i w związku z tym nasza Klientka, z zawodu Architekt wnętrz, pomaga również naszym Klientom wykończyć wnętrze. Razem ze swoją wspólniczką tworzą miejsce z pasją – Archidotum, a jak wygląda proces od środka, opowiadają w artykule poniżej.

Projekt mieszkania i planowanie remontu. 

Czy warto skorzystać z profesjonalnej pomocy architekta wnętrz?

Dom jest jedną z najważniejszych inwestycji życia. To tu czujemy spokój, bezpieczeństwo, patrzymy, jak dorastają nasze dzieci, spędzamy czas z rodziną i jesteśmy naprawdę sobą. 

Każdy z nas marzy o własnym miejscu na Ziemi. Szukamy tego idealnego, spełniającego wszystkie oczekiwania. Kiedy uda nam się wreszcie znaleźć swoją wymarzoną przestrzeń, zaczynamy zastanawiać się, jak dopasować ją do indywidualnych potrzeb. 

Kupując dom lub mieszkanie, odczuwamy ogromne szczęście i entuzjazm. Z głową pełną pomysłów ruszamy na podbój naszego małego świata. Niestety, bardzo szybko dopada nas rzeczywistość, a remont wymarzonego „gniazdka” przynosi szereg rozczarowań i niepotrzebnych napięć. Okazuje się, że prace wykończeniowe zaczynają nas przerastać, a brak wiedzy i doświadczenia zabiera całą radość z urządzania własnej przestrzeni. Spełniając jedno ze swoich największych marzeń, zaczynamy odczuwać złość i frustrację. Zastanawiamy się: „po co nam to było?”.  

Co możemy zrobić, aby ten wyjątkowy czas, jakim jest urządzanie swojego domu lub mieszkania, był pełen radości oraz spokoju?

Doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z fachowej pomocy doświadczonego architekta wnętrz, który pomoże nam stworzyć nasz idealny dom.  

Projektowanie- od czego zacząć?

Na projekt wnętrza domu lub mieszkania składa się szereg czynników. Jest to wieloetapowy proces, w trakcie którego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Biuro projektowe kompleksowo zajmie się realizacją na każdym etapie wykonywanych prac, dzięki czemu oszczędzisz czas oraz pieniądze. Skorzystanie z takiej formy współpracy pomoże Ci w organizacji niezbędnych czynności wykończeniowych oraz uwolni od nadmiaru obowiązków związanych z remontem. 

Do głównych zadań architekta wnętrz należą:

  • Profesjonalny projekt „szyty” na miarę
  • Pomoc w wyborze materiałów wykończeniowych dostosowanych do potrzeb klienta
  • Organizacja pracy oraz nadzór ekip remontowych
  • Zamawianie i odbiór materiałów wykończeniowych

Zatrudnienie profesjonalnego architekta wnętrz jest najlepszym prezentem, który możesz sobie podarować na etapie projektowania wymarzonego domu lub mieszkania. Pozwoli Ci to zaoszczędzić ogrom Twojego cennego czasu, a co za tym idzie – również pieniędzy. 

Korzystając ze wsparcia wykwalifikowanego biura, nie będziesz musiał spędzać kolejnych weekendów na wyborze płytek lub odpowiedniego oświetlenia. Zamiast codziennego przeglądania stron wnętrzarskich w poszukiwaniu inspiracji obejrzysz ulubiony film lub skupisz się na pracy. Nie będziesz również musiał nieustannie kontrolować ekipy remontowej, sprawdzając postęp prac.  Zapomnisz także o wiecznych telefonach związanych z problemami około remontowymi, a planowany urlop spędzisz ze swoją rodzina, ponieważ załatwianiem wszystkich spraw logistycznych zajmie się Twój architekt. 

Jak wybrać odpowiedniego architekta wnętrz i na co zwracać uwagę podczas współpracy?

– Wykwalifikowany architekt wnętrz, rozpoczynając remont, planuje funkcjonalność już na etapie budowy mieszkania lub domu. Czasem niewielkie zmiany w układzie przestrzeni pozwalają wygospodarować na przykład dodatkowe miejsce do przechowywania.  Dzięki takim działaniom unikniesz w przyszłości kosztownych przeróbek. 

– Planując układ wnętrza, architekt myśli przestrzennie, biorąc pod uwagę rozwiązania projektowe, materiałowe, wymiary oraz ceny poszczególnych elementów. 

– Projektując wnętrze, kieruje się jego ponadczasowym charakterem, tworząc swego rodzaju tło, które w bardzo szybki i prosty sposób będziesz mógł dowolnie zaaranżować w oparciu o aktualne trendy. Wystarczy kilka modnych dodatków, a Twoja przestrzeń zyska zupełnie nowy look.

– Każdy profesjonalny architekt zwraca ogromną uwagę na jakość oraz design materiałów bazowych, takich jak: podłogi, schody, drzwi. Jest to niezwykle ważne, ponieważ te elementy pozostaną z Tobą na lata, dlatego powinny być wysokiej jakości, zachowując ponadczasowy styl. 

Podsumowując, architekt wnętrz:

  • doskonale zagospodaruje Twoją przestrzeń, nadając jej unikalnego charakteru, zachowując jednocześnie maksymalną funkcjonalność,
  • zna się na technologii oraz potrafi oszacować możliwości instalacyjne,
  • projekt dostosowuje do potrzeb, budżetu oraz estetyki inwestora,
  • myśli przestrzennie, 
  • planując układ funkcjonalny, kieruje się rozwiązaniami architektonicznymi.

Wszystkie te elementy są niezwykle ważne i pomogą Ci bezboleśnie przejść przez remont własnego domu. Poza doświadczeniem i doskonałymi umiejętnościami dobry architekt wnętrz powinien przede wszystkim słuchać uważnie swojego klienta. Kierować się jego potrzebami, estetyką oraz przeznaczonym na remont budżetem. 

Architekt wnętrz kompleksowo zajmie się Twoim projektem, uwalniając Cię tym samym od wielu stresujących sytuacji, dzięki czemu będziesz mógł w pełni cieszyć się urządzaniem swojego wymarzonego domu lub mieszkania.  

Autorki: Małgorzata Lejman i Beata Walczak 

  Wiktoria Wiśniewska

Doradca ds. nieruchomości

📞  +48 501 051 332

📩  w.wisniewska@arcy-miejsce.com

Translate »