Blog

Dlaczego warto sprawdzić biuro nieruchomości zanim powierzymy mu sprzedaż mieszkania?

Dlaczego wybór biura nieruchomości jest tak ważny? Kiedy doświadczenie zawodowe nie zawsze zgrywa się z potrzebami danego miejsca, bądź zawodzi jakiś aspekt. Chcielibyśmy podzielić się z Państwem pewnym doświadczeniem na przykładzie realnej oferty. Zapraszamy do zapoznania się z tą niezwykłą historią, w której uczestniczyła nasza agentka Magda Cieszko.

Klimatyczne 3 – pokojowe mieszkanie typu loft (75m2) znajdujące się przy Parku Krasińskich, tuż przy planowanej stacji Metra Muranów. Właściciele zaczęli sprzedawać to mieszkanie w listopadzie 2020 roku. Chcieli sami, bez pomocy Biura Nieruchomości. Uszanowałam decyzję.

Więcej

O co chodzi z tym całym Home Stagingiem i czy warto ?

Coraz popularniejsze w branży nieruchomości w Polsce stają się usługi Home Stagingu, wykonywane w celu przygotowania nieruchomości do sprzedaży bądź najmu. Ale na czym to właściwie polega, jaki ma cel i czy warto w to inwestować czas i pieniądze? Zabiorę Was w podróż przez historię jednego mieszkania, które miałam ostatnio okazję sprzedać na drugi dzień od wystawienia oferty.

Więcej

Wyzwania rynku nieruchomości

Najbliższe lata otwierają przed rynkiem nieruchomości wiele wyzwań, a połowa z nich to według specjalistów te, związane z użytkownikiem oraz ekonomią  Coraz bardziej widoczne są zmieniające się potrzeby użytkowników, starzenie się społeczeństwa oraz kryzys  ekonomiczny, jak również brak pracowników, wzrost cen usługowych czy kurczący się dostęp do gruntów. Nie bez wpływu pozostaje również coraz większe wykorzystanie nowych technologii, zainteresowanie funduszy inwestycyjnych rynkiem mieszkaniowym, zmiany prawne czy zmiana perspektywy postrzegania kwestii ekologicznych

Więcej

Wysoki wkład własny – fakt czy mit?

Do sfinansowania wymarzonej nieruchomości kredytem hipotecznym potrzebujesz, kapitału na zapłatę określonej części wartości domu, mieszkania czy działki. Ten kapitał określany jest jako wkład własny. 

Obecnie najczęstszym pytaniem, rodzącym się w głowie po podjęciu decyzji o sfinansowaniu wymarzonego domu lub mieszkania kredytem hipotecznym jest: czy naprawdę muszę mieć 20-30 % wkładu własnego?

Więcej

Rynek Nieruchomości vs Covid19

Czy pandemia wpływa na decyzje zakupowe i preferencje względem nabywanej nieruchomości? 

Według najnowszych badań ankietowych okazuje się, że zdania w tym temacie są podzielone. Klienci przykładają teraz mocno uwagę do niepewnej sytuacji rynkowej, dlatego tak ważne jest aby mieć przy sobie doświadczonego doradcę, który nie tylko zna rynek ale też podpowie w co najlepiej ulokować pieniądze. A te w obecnych czasach chcemy zainwestować w coś bezpiecznego.

Więcej

Jakie są koszty związane z zakupem mieszkania?

Wiele godzin szukania, oglądania i… jest! To wymarzone M. Dokładnie takie, jakie sobie wymarzyłeś albo chociaż bliskie ideału 🙂 Od posiadania własnego miejsca na ziemi dzieli Cię już tylko podpisanie aktu notarialnego i zapłata ceny. Ale czy to wszystko? Nie daj się zaskoczyć i sprawdź, jakie są koszty okołozakupowe związane z zakupem nieruchomości na rynku wtórnym, a jakie na pierwotnym. 

Więcej

Jak sprzedać mieszkanie szybciej zarabiając więcej?

Potęga pierwszego wrażenia


Pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez agencję Independent Network wystarczy 38 sekund, aby odwiedzający Twoje mieszkanie ocenili je pozytywnie lub negatywnie. Dlatego tak ważne jest, aby mieszkanie oczarowało klienta już po przekroczeniu progu. Skuteczny narzędziem do pokazania nieruchomości w najlepszym świetle jest home staging, czyli profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu. Według badań na rynku amerykańskim, home staging skraca czas sprzedaży średnio o 40% i to przy zwiększeniu realnej wartości nieruchomości o 10% (badania Barbary Schwarz). Jak osiągnąć cel, czyli skrócić czas sprzedaży osiągając wyższą cenę transakcyjną? 

Więcej