Najbliższe lata otwierają przed rynkiem nieruchomości wiele wyzwań, a połowa z nich to według specjalistów te, związane z użytkownikiem oraz ekonomią.

Coraz bardziej widoczne są zmieniające się potrzeby użytkowników, starzenie się społeczeństwa oraz kryzys  ekonomiczny, jak również brak pracowników, wzrost cen usługowych czy kurczący się dostęp do gruntów.

Nie bez wpływu pozostaje również coraz większe wykorzystanie nowych technologii, zainteresowanie funduszy inwestycyjnych rynkiem mieszkaniowym, zmiany prawne czy zmiana perspektywy postrzegania kwestii ekologicznych

Co więcej, klientem rynku nieruchomości są tak naprawdę wszystkie generacje, od najmłodszych Zetek po pokolenie Baby Boomers, przy czym Ci pierwsi będą w najbliższej przyszłości istotnym ogniwem gospodarki, a ich potrzeby względem nieruchomości dopiero zaczyna się obserwować i badać. Dla wszystkich jednak pozostaje ważny dostęp do usług, dobre połączenia komunikacyjne oraz odległość do pracy. W wyniku tych potrzeb obserwuje się coraz większe zainteresowanie osiedlami wielofunkcyjnymi czy projektami typu mixed-use. Rozpędu przybierają również projekty z kategorii Living Services, które umożliwiają najem długoterminowy, oferując jednocześnie swoim mieszkańcom współdzielone przestrzenie do sportu i rekreacji. 

Również wykorzystanie nowych technologii do budowania wartości biznesowej będzie stanowić niemałe wyzwanie na rynku nieruchomości, które w Arcy-Miejscu codziennie podejmujemy. Dla Was chcemy być na bieżąco i zaskakiwać Was kolejnymi usprawnieniami aby proces nabycia lub sprzedaży mieszkania był dla Was miłą podróżą. 

Źródło: Raport think co. real estate research lab

  Wiktoria Wiśniewska

Doradca ds. nieruchomości

📞  +48 501 051 332

📩  w.wisniewska@arcy-miejsce.com

Translate »