Wideoprezentacje od kulis

Rynek staje się coraz bardziej wymagający. Aby dotrzeć do większej liczby klientów, oferta musi się czymś wyróżniać. Przede wszystkim warto zrobić odpowiedni Home Staging oraz profesjonalną sesję zdjęciową ale dzisiaj nie o tym 😉

Kolejną ciekawą usługą wspierającą sprzedaż nieruchomości jest stworzenie wideoprezentacji, dzięki której klient w prosty sposób może obejrzeć mieszkanie bez wychodzenia z domu. Oczywiście to nie to samo co obejrzenie na żywo ale z pewnością dla wielu klientów jest to dodatkowe udogodnienie które może zachęcić jeszcze bardziej do umówienia się na prezentację. Bywa czasami tak, że klientowi podoba się nieruchomość ale w najbliższym czasie nie może jej obejrzeć (np. jest obecnie za granicą) Wtedy wideoprezentacja jest strzałem w dziesiątke.

Nie tak szybko 😉 

Zanim potencjalny klient obejrzy cyfrową prezentację mieszkania trzeba wykonać szereg działań.

  • Przeprowadzić wywiad z właścicielem- To on najlepiej zna mieszkanie- dzięki tym informacjom, można lepiej określić i uwydatnić wszystkie plusy mieszkania. Może to być np. zamontowana armatura, sprowadzone na specjalne zamówienie płytki czy unikatowe meble czy też prawdziwa cegła ułożona na ścianie, która została przywieziona z rozbiórki domu znajdującego się w innym rejonie Polski.
  • Zrobić dokładne rozeznanie okolicy. Czyli jakie obiekty rekreacyjne oraz usługowe znajdują się w pobliżu, które warto przedstawić w filmiku. 
  • Ustalić termin wykonania zdjęć z właścicielem i fotografem/kamerzystą. Najlepiej gdy uda się to zgrać ze słoneczną pogodą ponieważ w przypadku wideo robi to znaczącą różnicę.
  • Przygotować scenariusz. Bez tego nie ma mowy o dobrej wideoprezentacji. Na podstawie scenariusza tworzy się odpowiednie ujęcia. Jeśli kamerzysta wie dokładnie jaką treść będzie przedstawiał scenariusz, lepiej przygotuje do nagrań. Na tym etapie często konsultujemy się i wprowadzamy zmiany w scenariuszu według wspólnych ustaleń co zwiększa wszystkim komfort pracy.
  • Poprosić właściciela nieruchomości aby odpowiednio przygotował mieszkanie. Chodzi tu głównie o porządek w mieszkaniu oraz o pochowanie rzeczy osobistych. Resztą zajmujemy się sami przygotowując odpowiedni home staging.
  • Wreszcie czas na zdjęcia i nagranie wideo. Podczas ujęć trzeba dbać o każdy szczegół np. czy drzwiczki od szafki są zamknięte do końca , firany są odpowiednio ułożone, Chodzi o szczegóły nie rzucające się w oczy od razu, które później sprawiają że nagranie jest dzięki temu lepsze.
  • Montaż i uwagi. Po pierwszym zmontowaniu filmu nanosimy drobne poprawki, napisy i dopiero wtedy klient widzi produkt końcowy pod postacią wideoprezentacji w ogłoszeniu

Co możemy zyskać dzięki wideoprezentacji ?

Ogłoszenie z możliwością obejrzenia wideo dodatkowo wyróżnia ofertę na tle innych mieszkań a biuro nieruchomości na tle konkurencji czyli w myśl zasady WIN-WIN. Klient współpracujący ze mną wie, że dostaje usługę wysokiej jakości oraz bardzo duże zaangażowanie z mojej strony co przekłada się na szybszą sprzedaż. 

Wideoprezentacja wzbudza większe zainteresowanie. Takie ogłoszenia cieszą się zwiększoną popularnością i liczbą zapytań co przekłada się finalnie na więcej prezentacji a w konsekwencji do większej liczby ofert kupna od potencjalnie zainteresowanych. 

Realizacja filmowa oferuje więcej niż same zdjęcia i tekst. Klient ma szansę poczuć się jakby był na miejscu co wywołuje u niego pozytywne emocje ale również pokazuje profesjonalizm ze strony biura zajmującego się sprzedażą nieruchomości.

Zapraszam do obejrzenia wideo z nieruchomości, które sprzedałem po pierwszej prezentacji. (Warto wspomnieć, że poprzednio właściciel sprzedawał nieruchomość przez ponad pół roku samodzielnie)

Co myślisz o wideoprezentacji ? Hit czy kit 😉 ? 

 

◽ Mateusz Zaręba

Doradca ds. nieruchomości

📞 +48 888 828 283

📩 m.zareba@arcy-miejsce.com

Translate »