Coraz popularniejsze w branży nieruchomości w Polsce stają się usługi Home Stagingu, wykonywane w celu przygotowania nieruchomości do sprzedaży bądź najmu.

Ale na czym to właściwie polega, jaki ma cel i czy warto w to inwestować czas i pieniądze?

 Zabiorę Was w podróż przez historię jednego mieszkania, które miałam ostatnio okazję sprzedać na drugi dzień od wystawienia oferty.

Na początku jednak wyobraźmy sobie, że chcemy kupić mieszkanie dla siebie. Poszukiwania trwają, odrzucasz nieatrakcyjne oferty i wreszcie dochodzi do wyczekanych prezentacji wybranych przez Ciebie nieruchomości. Wchodzisz do mieszkania ….. i nic – pierwsze 10 sekund zdecydowało za Ciebie. Jeszcze się zastanowimy, przeanalizujemy ale generalnie szansa na zakup jest coraz mniejsza pomimo że mieszkanie z potencjałem – doradca tłumaczy co można zrobić z przestrzenią, jaka ekspozycja itd. ale my jesteśmy już gdzie indziej… No nie porwało. I już nie wiesz czy to wina kiepskiego oświetlenia, bo żarówka się spaliła, czy żaluzje jakoś tak nierówno opuszczone, w sumie pachnie curry, a nie za bardzo przepadasz za tą przyprawą, no a w łazience tyle kosmetyków, że ciężko ujrzeć realny kolor płytek. I w sumie mieszkanie ładne, zadbane ale jakoś pomimo barwnego opisu doradcy, nie możesz sobie wyobrazić poranka przy kawie czy deszczowych wieczorów z książką w fotelu pod oknem. 

salon1-2048x1365-1.jpg Kopia-Hlonda-2-1-14.jpg

10 kolejnych prezentacji tego samego mieszkania i wszyscy  “muszą się zastanowić”, co oznacza że raczej nie kupią tego mieszkania. I co teraz… w sumie można kolejny raz zmniejszyć cenę … jest to jakiś sposób, ale czy satysfakcjonujący ? 

I właśnie w tym momencie pojawia się profesjonalny doradca, który nie tylko kocha swoją pracę ale też oczami wyobraźni zmienia przestrzeń w głowie w taki sposób, aby oczarowała jego, ale również każdego zainteresowanego zakupem mieszkania. A żeby to zrobić przestrzeń należy dostosować do szerokiego grona odbiorców – ocieplić, odpersonalizować, uwydatnić wszystkie zalety, umożliwić kupującym odegranie w wyobraźni kilku scenek życia w tym mieszkaniu. 

pokój1-2040x2048-1.jpg Kopia-Hlonda-2-11-4.jpg

Żebyście nie pomyśleli, że Home Staging to zmiana mieszkania, żeby kogoś nabrać i zrobić w bambuko… Absolutnie! Słownikowo ujmując to profesjonalny zabieg odpersonalizowania wnętrza w celu podkreślenia jego charakteru, przyspieszenia sprzedaży oraz zwiększenia wartości nieruchomości. I nie chcę być gołosłowna. Tak jak na wstępie podzielę się kejsem mieszkanie w Wilanowie. Na zdjęciu możecie zobaczyć efekty przed i po. Co tu się wydarzyło: 

  • zaangażowany  w proces sprzedaży doradca
  • wyrażający chęć współpracy sprzedający 

2 bardzo ważne punkty, dzięki którym:

  • mamy piękne zdjęcia wnętrze 
  • jaśniejsze ściany powiększające przestrzeń 
  • klimatyczną sypialnię
  • zachęcającą do kąpieli łazienkę
  • słoneczny ogródek z przestrzenią do relaksu 
  • większy i cieplejszy salon 
lazienka2-2048x1641-1.jpg Kopia-Hlonda-2-1-01.jpg

I to wszystko to realne cechy mieszkania, których po prostu nie było widać przez zabiegiem. Dzięki gotowości właściciela na podjęcie współpracy z Arcy-Miejsce sprzedałam mieszkanie w jeden dzień po wystawieniu oferty do internetu, za cenę satysfakcjonującą dla Sprzedającego, widząc radość Kupującego. Bezcenne. 

◽  Wiktoria Wiśniewska

Doradca ds. nieruchomości

 📞  +48 501 051 332

 📩  w.wisniewska@arcy-miejsce.com

Translate »