Dzisiaj przeniesiemy się na chwilę do słonecznej Italii, w której oprócz promieni słonecznych znajduje się wiele atrakcyjnych nieruchomości.

Polacy kupują mieszkania we Włoszech jako inwestycję kapitału, natomiast spełniają one również funkcję tzw. ‘seconda casa’. Zimą czy jesienią możemy udać się do naszego drugiego domu na przedłużone wakacje i odpocząć od ujemnych temperatur, a latem wynajmować mieszkanie turystom. 

 

Taka decyzja to jednak duże wyzwanie, szczególnie jeśli nie znamy języka. Moją przygodę z nieruchomościami na Sycylii możecie przeczytać tutaj (LINK). Praca przy tym projekcie była wyzwaniem, głównie pod kątem bariery językowej – Włosi nie mówią bowiem po angielsku. https://podroze.onet.pl/aktualnosci/wlochy-polki-kupily-dom-na-sycylii-zamienily-go-w-pensjonat/5cf7g95?utm_source=l.facebook.com_viasg_podroze&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2  . 

Niewątpliwie również mentalność i sposób współpracy biznesowej Włochów zdecydowanie różni się od naszej, stąd ważne jest, aby w takim procesie współpracować z profesjonalistami. Pozwoli to uniknąć stresu i niepewności, a może to być jedna z lepszych decyzji w Twoim życiu. 

Podczas współpracy całym procesem opiekują się prawnicy i radcy prawni biegle posługujący się językiem włoskim, a dodatkowo zakochani w kulturze włoskiej. Pomogą Ci w obejrzeniu mieszkania, tłumaczeniu dokumentów, kontakcie z urzędnikami, uzyskaniu kredytu, poszukiwaniu nieruchomości, wyborze notariusza oraz na wszystkich pozostałych etapach. Dzięki tej współpracy dostaniesz gwarancję zakupu nieruchomości bez wad prawnych. 

Pewnie słyszeliście również o takich ofertach jak domy za 1 euro. Jest to częsta praktyka wyprzedawania domów w niezbyt zaludnionych miastach. Celem takiego zabiegu jest zwiększenie ilości mieszkańców w niektórych miejscowościach. Można zatem zdecydować się na taką opcję domu bądź zakupić mieszkanie z rynku wtórnego. Wszystko zależy do tego jaki jest Twój cel zakupu. 

Jeśli kiedyś myślałeś o takiej inwestycji, chciałbyś się czegoś dowiedzieć lub planujesz zakup mieszkania we Włoszech, napisz i porozmawiajmy. Być może będę Ci w stanie doradzić.

 

  Wiktoria Wiśniewska

Doradca ds. nieruchomości

📞  +48 501 051 332

📩  w.wisniewska@arcy-miejsce.com

Translate »